2025-yil 17-aprelgacha kredit shartlari
Kreditdan foydalanish muddati: dastlabki kredit limiti belgilangan sanadan boshlab 60 oy (qarzdorlik to‘liq so‘ndirilgandan so‘ng Kredit shartnomasi bo‘yicha 48 oy xizmat ko‘rsatilgandan keyin bank yoki mijozning e’tirozi bo‘lmagan taqdirda yangi kredit shartnomasi tuzilishi mumkin)
Kredit limitining o‘zgarishi: bepul
Foizsiz davr — agar to‘liq qarzdorlik summasi to‘lov davrida so‘ndirilsa, imtiyozli davrda bajarilgan xaridlar uchun bank foiz hisoblamaydi: 46 kalendar kunigacha
Imtiyozli xarajatlar davri — To‘lov davrida qarzdorlikni so‘ndirish sharti bilan imtiyozli operatsiyalar bo‘yicha foiz hisoblanmasdan xaridlar bajarish mumkin bo‘lgan davr: 31 kalendar kunigacha
To‘lov davri — Imtiyozli operatsiyalarga foizlar hisoblanmasligi uchun majburiy to‘lovni yoki butun qarzdorlik summasini so‘ndirish lozim bo‘lgan davr. Ko‘chirma sanasi to‘lov davrining birinchi kuni hisoblanadi: 15 kalendar kuni, dam olish kunlarini hisobga olmaganda
Majburiy to‘lov sanasi — Bank tomonidan belgilanadi va ko‘chirma sanasidan boshlab 15 kalendar kuniga to‘g‘ri keladi
Majburiy to‘lov har oylik Ko’chirmada ko’rsatiladi:
Eng kam oylik to'lov: Kredit limiti summasidan 7%, lekin kredit bo‘yicha qarzdorlik summasidan oshmagan holda
Kredit shartnomasi qoidalariga muvofiq boshqa to‘lovlar: Kredit bo‘yicha qarzdorlikni o’z vaqtida so‘ndirmaganlik uchun so‘ndirilmagan komissiyalar, jarimalar va penyalar
Kreditdan foydalanish uchun komissiya:
Foizsiz davrda Imtiyozli operatsiyalar uchun foiz stavkasi: yillik 0% (agar to‘liq qarzdorlik summasi to‘lov davri davomida so‘ndirilsa, foizlar hisoblanmaydi)
Kreditdan foydalanish davrida foiz stavkasi: yillik 47,9% (To‘lov davri davomida qarzdorlik to‘liq so‘ndirilmagan bo‘lsa, foizlar hisoblanadi. Foizlar har kuni Kredit bo‘yicha qarzdorlik qoldig‘i summasidan hisoblanadi)
Naqd pul yechish, o‘tkazmalar va ularga tenglashtirilgan operatsiyalar: yillik 47,9% (Foizlar har kuni kredit bo‘yicha qarzdorlik qoldig‘i summasidan hisoblanadi)
Kredit bo‘yicha qarzdorlikni o‘z vaqtida so‘ndirmaganlik uchun neustoyka (jarimalar, penyalar):
Birinchi muddati o‘tgan majburiy to‘lov uchun jarima: 50 000 so‘m + muddati o‘tgan majburiy to’lov summasidan 1%
Ikkinchi muddati o‘tgan majburiy to‘lov uchun jarima: 150 000 so‘m + muddati o‘tgan majburiy to’lov summasidan 2%
Uchinchi va keyingi muddati o‘tgan majburiy to‘lov uchun jarima: 300 000 so’m + muddati o‘tgan majburiy to’lov summasidan 3%
Muddati o‘tgan qarzdorlik uchun penya — muddati o‘tgan qarzdorlik summasiga hisoblanadi va majburiy to‘lov miqdoriga qo‘shiladi:
Majburiy to‘lovning muddati o‘tgan birinchi kunda to‘lovga qo‘yiladi (kuniga muddati o‘tgan majburiy to’lov summasidan 0,3%) — penya kechiktirilgan qarz summasiga hisoblanadi va majburiy to‘lovga kiritiladi. To‘lovning kechiktirilgan birinchi kunidan boshlab to‘lanishi kerak: kuniga kechiktirilgan majburiy to‘lov summasining 0,3% miqdorida.
Masalan, sizga 3 000 000 so‘m miqdorida kredit limiti tasdiqlangan. Siz ushbu summaning to‘liq yoki faqat bir qismini ishlatishingiz mumkin. Foizlar faqat sarflangan mablag‘ga hisoblanadi.
Agar sarflangan summa minimal majburiy to‘lovning 7% dan kam bo‘lsa, to‘lovga faqat sarf qilingan summa chiqariladi.
Kredit mablag‘lari savdo nuqtalarida to‘lov qilish, onlayn xaridlar, naqd pul yechish va pul o‘tkazmalari uchun ishlatilishi mumkin.

Условия по кредиту до 17 апреля 2025 года:
Установление кредитного лимита: бесплатно (первые 48 месяцев револьверный (возобновляемый) кредитный лимит, последние 12 месяцев без возможности повторных трат кредитного лимита)
Кредитный лимит — Устанавливается индивидуально по решению AVO: До 50 000 000 сум
Срок использования кредита: 60 месяцев с даты установления первичного кредитного лимита (после полного погашения задолженности после 48 месяцев обслуживания по кредитному договору возможно заключение нового кредитного договора при отсутствии отказа банка или клиента)
Изменение Кредитного лимита: бесплатно
Беспроцентный период: до 46 календарных дней (Беспроцентный период банк не начисляет проценты за покупки, совершенные в льготном периоде, если полная сумма задолженности будет погашена в платежном периоде) в том числе:
• Льготный период трат: до 31 календарного дня (период, в течение которого можно совершать покупки без начисления процентов по льготным операциям, при условии погашения задолженности в платежном периоде)
• Платежный период: 15 календарных дней без учета выходных (период, в течение которого необходимо погасить обязательный платеж или всю сумму задолженности для неначисления процентов за льготные операции. Дата выписки является первым днем платежного периода)
• Дата обязательного платежа: Устанавливается банком и приходится на 15-й календарный день с даты выписки
Обязательный платеж указывается в ежемесячной выписке в том числе:
• Минимальный ежемесячный платеж: 7% от суммы кредитного лимита, но не более суммы задолженности по кредиту
• Иные платежи в соответствии с условиями кредитного договора: Непогашенные комиссии, штрафы и пени за несвоевременное погашение задолженности по кредиту
Комиссия за использование кредита :
• Процентная ставка (в номинальном размере) за беспроцентный период за льготные операции: 0% годовых (проценты не начисляются, если полная сумма задолженности погашена в течение платежного периода)
• Процентная ставка (в номинальном размере) за период использования Кредита: 47,9% годовых (проценты начисляются, если задолженность не погашена полностью в течение платежного периода. Проценты рассчитываются ежедневно от суммы остатка задолженности по кредиту)
• Снятие наличных, переводы и приравненные к ним Операции: 47,9% годовых (проценты рассчитываются ежедневно от суммы остатка задолженности по кредиту)
Неустойка (штрафы, пени) за несвоевременное погашение задолженности по Кредиту:
• Штраф за первый просроченный обязательный платеж: 50 000 сум + 1% от суммы просроченного обязательного платежа
• Штраф за второй подряд просроченный обязательный платеж: 150 000 сум + 2% от суммы просроченного обязательного платежа
• Штраф за третий и последующие подряд просроченные обязательные платежи: 300 000 сум + 3% от суммы просроченного обязательного платежа
Пеня за просроченную задолженность: 0,3% в день от суммы просроченного обязательного платежа (начисляется на сумму просроченной задолженности и включается в размер обязательного платежа. Выставляется к оплате на первый день просрочки обязательного платежа)
Например, вам одобрен кредитный лимит в 3 000 000 сум. Вы можете использовать как всю сумму, так и ее часть. Проценты начисляются только на потраченную сумму.
Если сумма расхода составляет менее 7% от минимального обязательного платежа, к оплате будет выставлена сумма, равная фактическому расходу.
Кредитные средства можно использовать для оплат в торговых точках, онлайн-покупок, снятия наличных и переводов.