22.09.2025 dan boshlab tariflar
Oshirilgan foiz stavkasi: Agar to‘lovni kechiktirsangiz, xarajatlar davri uchun kunlik 0,25% miqdorida oshirilgan foizlar hisoblanadi va bu foizlar majburiy to‘lov to‘liq qoplangunga qadar davom etadi.
Oxirgi 12 oy davomida — qarzning 1/12 qismi miqdorida minimal oylik to‘lov (masalan, agar qarz 1 200 000 so‘m bo‘lsa, har oy 100.000 so‘m to‘lash kerak) + joriy xarajat davri uchun hisoblangan foizlar.
Jarimalar: Yo'q
Penya: Kechiktirilgan minimal to‘lov summasining 1% har kuni (Minimal to‘lov summasiga hisoblanadi)
5% ikkinchi va undan keyingi ketma-ket kechiktirilgan majburiy to‘lov uchun (Minimal to‘lov summasiga hisoblanadi)
Karta hisobini xizmat ko‘rsatish: kochirmada korsatiladi
Agar oy davomida amalga oshirilgan operatsiyalar summasi 180 000 so‘mdan kam bo‘lsa — bepul
Agar operatsiyalar summasi 180 000 so‘mdan yuqori bo‘lsa — 27 000 so‘m
Kredit mablag‘larini yechib olish, o‘tkazmalar va shunga tenglashtirilgan operatsiyalar uchun komissiya: Operatsiya summasining 8,9% + 29 000 so‘m.
Karta hisobraqami bo‘yicha valyuta konvertatsiyasi uchun komissiya: Operatsiya summasidan 3%, bank kursi bo'yicha
|
Limitlar |
Bitta operatsiya uchun |
Bir kalendar oyi uchun |
AVO platinum kartasi bo‘yicha pul o‘tkazmalari, naqd pul yechish va shunga o‘xshash operatsiyalar uchun |
100 000 000 so'm |
5 000 000 000 so'm 1 karta bo'yicha |
AVO UZCARD digital kartasi bo‘yicha o‘tkazma, naq pul yechish va unga tenglashtirilgan amaliyotlar |
AVO mobil ilovasi orqali boshqa bank kartalari bo‘yicha pul o‘tkazmalari va to‘lov operatsiyalari. |
10 000 000 so'm |
100 000 000 so'm 1 karta bo'yicha |
Shaxsiy mablag‘lardan boshqa bank kartasiga yoki boshqa banklardagi o‘z Uzcard yoki Humo kartalari o‘rtasida pul o‘tkazmalari uchun komissiya 1,5% ni tashkil etadi.
Karta to‘ldirish uchun komissiya boshqa banklar va tashkilotlarning mobil ilovalarida – 1,8% + boshqa bankning komissiyasi bo‘lishi mumkin

Тарифы с 22.09.2025:
Повышенная процентная ставка: Когда вы выходите на просрочку, начисляются повышенные проценты за период трат. Эти проценты составляют 0,25% в день и продолжают начисляться ежедневно, пока обязательный платеж не будет полностью погашен.
• Первые 4 года по 4% от суммы основного долга (не менее 10 000 сум) + начисленные проценты за текущий период трат.
• Последний год  минимальный ежемесячный платеж в размере 1/12 от суммы задолженности (например: задолженность 1 200 000 сум, нужно платить по 100 000 сум в месяц) + начисленные проценты за текущий период трат.
5% за второй подряд и каждый последующий просроченный обязательный платеж (начисляются на сумму минимального платежа)
Обслуживание Карточного счета: начисляется ежемесячно в Дату выписки
При сумме операций менее 180 000 сум в месяц  Бесплатно
При сумме операций от 180 000 сум в месяц —  27 000 сум
100 000 000 сум
5 000 000 000 сум по карте
100 000 000 сум по карте
• За переводы с собственных средств на карту другого банка и между своими картами (Uzcard, Humo) других банков , комиссия составляет 1,5%
• Комиссия за пополнение Карты  в мобильных приложениях других банков и организаций – 1,8%+ возможна комиссия стороннего банка