09.02.2026 dan boshlab tariflar:
Oshirilgan foiz stavkasi: Agar to‘lovni kechiktirsangiz, xarajatlar davri uchun kunlik 0,25% miqdorida oshirilgan foizlar hisoblanadi va bu foizlar majburiy to‘lov to‘liq qoplangunga qadar davom etadi.
Oxirgi 12 oy davomida — qarzning 1/12 qismi miqdorida minimal oylik to‘lov (masalan, agar qarz 1 200 000 so‘m bo‘lsa, har oy 100.000 so‘m to‘lash kerak) + joriy xarajat davri uchun hisoblangan foizlar.
Jarimalar: Yo'q
Penya: 1% har kuni muddati o‘tgan qarzdorlik summasiga hisoblanadi va Majburiy to‘lov miqdoriga qo‘shiladi.
5% ikkinchi va undan keyingi ketma-ket kechiktirilgan qarzdorlik summasiga hisoblanadi va Majburiy to‘lov miqdoriga qo‘shiladi.
Karta hisobini xizmat ko‘rsatish: kochirmada korsatiladi
Agar oy davomida amalga oshirilgan operatsiyalar summasi 180 000 so‘mdan kam bo‘lsa — bepul
Agar operatsiyalar summasi 180 000 so‘mdan yuqori bo‘lsa — 27 000 so‘m
Kredit mablag‘larini yechib olish, o‘tkazmalar va shunga tenglashtirilgan operatsiyalar uchun komissiya: Operatsiya summasining 8,9% + 29 000 so‘m.
Karta hisobraqami bo‘yicha valyuta konvertatsiyasi uchun komissiya: Operatsiya summasidan 3%, bank kursi bo'yicha
|
Limitlar |
Bitta operatsiya uchun |
Bir kalendar oyi uchun |
AVO platinum kartasi bo‘yicha pul o‘tkazmalari, naqd pul yechish va shunga o‘xshash operatsiyalar uchun |
100 000 000 so'm |
5 000 000 000 so'm 1 karta bo'yicha |
AVO UZCARD digital kartasi bo‘yicha o‘tkazma, naq pul yechish va unga tenglashtirilgan amaliyotlar |
AVO mobil ilovasi orqali boshqa bank kartalari bo‘yicha pul o‘tkazmalari va to‘lov operatsiyalari. |
10 000 000 so'm |
100 000 000 so'm 1 karta bo'yicha |
AVO platinum kartasidan shaxsiy mablag‘lardan boshqa bank kartasiga (Uzcard yoki Humo) pul o‘tkazmalari uchun komissiya 0,5% ni tashkil etadi.
Boshqa bank kartalari o‘rtasidagi o‘tkazmalar uchun komissiya 1,5% ni tashkil qiladi.
AVO Uzcard Digital kartasidan boshqa bank kartasiga (Uzcard, Humo) o‘tkazmalar uchun komissiya 1% ni tashkil qiladi.
Karta to‘ldirish uchun komissiya boshqa banklar va tashkilotlarning mobil ilovalarida – 1,8% + boshqa bankning komissiyasi bo‘lishi mumkin

Тарифы с 09.02.2026:
Повышенная процентная ставка: Когда вы выходите на просрочку, начисляются повышенные проценты за период трат. Эти проценты составляют 0,25% в день и продолжают начисляться ежедневно, пока обязательный платеж не будет полностью погашен.
Первые 4 года — по 4% от суммы основного долга (не менее 10 000 сум) + начисленные проценты за текущий период трат.
Последний год — минимальный ежемесячный платеж в размере 1/12 от суммы задолженности (например: задолженность 1 200 000 сум, нужно платить по 100 000 сум в месяц) + начисленные проценты за текущий период трат.
Пени: 1% в день от суммы начисляется на сумму просроченной задолженности и включается в размер Обязательного платежа.
5% за второй подряд и каждый последующий период начисляется на сумму просроченной задолженности и включается в размер Обязательного платежа.
Обслуживание Карточного счета: начисляется ежемесячно в Дату выписки
При сумме операций менее 180 000 сум в месяц — Бесплатно
При сумме операций от 180 000 сум в месяц — 27 000 сум
|
Лимиты |
На 1 операцию |
За 1 календарный месяц |
Операции переводов, снятия наличных и приравненных к ним по карте AVO platinum |
100 000 000 сум |
5 000 000 000 сум по карте |
Операции переводов, снятия наличных и приравненных к ним по карте AVO UZCARD digital |
Операции переводов и платежей по картам других банков в мобильном приложении AVO |
10 000 000 сум |
100 000 000 сум по карте |
За переводы с собственных средств с карты AVO platinum на карту другого (Uzcard, Humo), комиссия составляет 0,5%;
За переводы между картами другого банка, комиссия составляет 1,5%;
За переводы с карты AVO Uzcard Digital на карту другого банка (Uzcard, Humo), комиссия составляет 1%;
Комиссия за пополнение Карты в мобильных приложениях других банков и организаций – 1,8%+ возможна комиссия стороннего банка;