• AVO Digital Uzbekistan 2025 forumida: raqamli transformatsiya va hamkorlik
28–29-may kunlari Toshkentda texnologiyalar, moliya va mintaqa kelajagi bo‘yicha yirik tadbir — Xalqaro Plus Forum Digital Uzbekistan o‘tkaziladi. AVO ushbu nufuzli tadbirda ishtirok etadi.
Digital Uzbekistan — bu sanoat yetakchilari: davlat tuzilmalari, banklar, fintex, axborot texnologiyalari va elektron tijorat vakillari uchrashadigan maydon. Forum Istiqbolli loyihalar milliy agentligi va O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi ko‘magida o‘tkazilmoqda. Tadbirning bosh homiysi — Mastercard kompaniyasi.
Nimalar muhokama qilinadi?
Digital Uzbekistan forumida raqamli transformatsiya, Open API, sun’iy intellekt, blokcheyn, kiberxavfsizlik, elektron tijorat, BNPL, islomiy moliya va barqaror mikromoliyalashtirish masalalari muhokama qilinadi. Asosiy mavzular orasida bugungi iqtisodiyot, texnologiyalar va jamiyat rivojlanishini belgilaydigan barcha jihatlar o‘rin olgan.
Sahnada 100 dan ortiq mutaxassis — davlat idoralari va xalqaro korporatsiyalar vakillaridan tortib, fintex sohasidagi innovatorlar va yirik banklar rahbarlarigacha so‘zga chiqadi. Ular orasida:
🔗 Forumning to‘liq dastur
AVO — kelajak kun tartibining ajralmas qismi
AVO uchun Digital Uzbekistan'da ishtirok etish — bu tajriba almashish, o‘z tashabbuslarini taqdim etish va sohaning asosiy yo‘nalishlariga bevosita kirish imkoniyatidir. Forum raqamli banking, fintex va texnologiyalarning yetakchi vakillarini jamlaydi va biz o‘zgarishlarni shunchaki kuzatib qolmay, balki ularni faol yaratishda muhim rol o‘ynaydigan ishtirokchilar safida bo‘lishimizdan mamnunmiz.
Forumda AVO bank bosh direktori Artyom Popov so‘zga chiqib, mintaqada raqamli bankingni rivojlantirish haqidagi fikrlarini baham ko‘radi hamda AVO moliyaviy xizmatlarni oddiy va qulay qiladigan amaliyotlar to‘g‘risida ma’lumot beradi.
Biz AVO'da raqamli o‘zgarishni shunchaki trend emas, balki zamonaviy moliyaviy muhitni rivojlantirishning zaruriy sharti sifatida ko‘ramiz. Digital Uzbekistan'da ishtirok etish bizga bozorning dolzarb muammolarini muhokama qilish, yangi rivojlanish imkoniyatlarini topish va haqiqiy foydalanuvchilarga yo‘naltirilgan xizmatlarni yaratishni davom ettirish uchun tajribamizni oshirish imkonini beradi.

• AVO на форуме Digital Uzbekistan 2025: цифровая трансформация и взаимодействие
28–29 мая в Ташкенте пройдёт Международный Plus Forum Digital Uzbekistan — главное событие о технологиях, финансах и будущем региона. AVO примет участие в этом масштабном мероприятии.
Digital Uzbekistan — это площадка, где встречаются лидеры индустрии: представители госструктур, банков, финтеха, ИТ и e-commerce. Форум проводится при поддержке Национального агентства перспективных проектов и Торгово-промышленной палаты Узбекистана. Титульным спонсором мероприятия выступает Mastercard.
Что обсуждается?
На форуме Digital Uzbekistan будут подняты вопросы цифровой трансформации, Open API, искусственного интеллекта, блокчейна, кибербезопасности, e-commerce, BNPL, исламских финансов и устойчивого микрофинансирования. В числе ключевых вопросов — всё, что сегодня определяет развитие экономики, технологий и общества.
На сцене выступят более 100 экспертов — от представителей государственных органов и международных корпораций до визионеров финтеха и CEO крупных банков. Среди них:
🔗 Полная программа форума
AVO — часть повестки будущего
Для AVO участие в Digital Uzbekistan — это возможность обменяться опытом, представить собственные инициативы и получить прямой доступ к ключевым трендам отрасли. Форум собирает ведущих представителей цифрового банкинга, финтеха и технологий, и мы рады быть в числе участников, для которых важно не просто наблюдать за изменениями, а активно их создавать.
На форуме выступит генеральный директор AVO bank — Артём Попов, который поделится видением развития цифрового банкинга в регионе и расскажет о практиках, благодаря которым AVO делает финансовые сервисы простыми и доступными.
Мы в AVO рассматриваем цифровую трансформацию не как модный тренд, а как обязательное условие развития современной финансовой среды. Участие в Digital Uzbekistan даёт нам возможность обсудить актуальные вызовы рынка, найти новые точки роста и усилить нашу экспертность, чтобы продолжать строить сервисы, ориентированные на реального пользователя.